S čím si mango naservírovat

A je to tady, pro někoho oblíbené téma….FOOD:) Tady se dozvíte, s čím si sušené mango u nás servírujeme. Určitě vyzkoušejte.

 

Spousta z Vás mango zná, ale někteří jej v životě neochutnali. Na místech, kde se mango pěstuje a roste, určitě doporučuji jíst mango čerstvé.  Na Filipínách má mango dokonalé klimatické podmínky a proto, je tak sladké, šťavnaté a vyzrálé. Určitě ochutnejte fresh juice, výborná kombinace je mango + banán nebo mango + ananas. Mango si také můžete nakrájet čerstvé do kaší nebo jogurtů a vynikající je v salátech.  Saláty s mangem určitě v Asii vyzkoušejte.

 

Čerstvé mango z Filipín tu nemáme, ale sušené ano a s tím si můžete vyhrát a velice podobně kombinovat. Pár tipů:

 

Smoothie
Sušené mango + čerstvý banán a kokosové mléko nebo rýžové mléko. Kdo chce, může si přidat i chia semínka a med. V létě do této kombinace je možné namixovat i mátu.

 

Rýžová kaše
Rýžová kaše Nomina + rýžové mléko (jakmile kaši rozmícháte, přidejte i špetku soli – lepší pro trávení).  Na kaši pokládejte nakrájené sušené mango, dýňová a slunečnicová semínka, kdo potřebuje přisladit, tak javorový sirup nebo med.

 

Chia pudink
Chia semínka zalijete kokosovým nebo rýžovým mlékem a dobře promícháte. Necháte chvíli odstát a pak můžete začít s vrstvením. Kdo má rád, může přidat na ztuhlá chia semínka bílý jogurt a poté nakrájené sušené mango. Pokud potřebujete přisladit, tak med nebo javorový sirup. U sušeného ovoce je výhoda, že Vám v chia pudinku vydrží v lednici déle a nekazí se.

 

Salát
Špenátové listy, rukola, polníček, slunečnicová semínka, sušené mango, balzamikový ocet. Velice jednoduchá kombinace a navíc hořkost rukoly a sladkost manga je okouzlující.

 

S mangem ráda experimentuju, už se chystám na mangové dorty, muffiny atd. Brzy napíšu opět pár dalších tipů.

 

 

Tak si jej vychutnejte.

 

Klára