Mango

Jak se filipínské mango pěstuje?

O filipínském mangu se říká, že je nejlepší na světě. Kromě manga žlutého, které k nám dovážíme, Filipínci pěstují i mango zelené, které je kyselejší avšak také velmi oblíbené. Filipínci si ho nejraději vychutnávají posypané solí. Naše, více známe –  žluté king mango, je naopak sladké, i když jemné a velmi šťavnaté. Roste na mangovníkových stromech, které mohou být až 300 let staré a jejichž koruna dorůstá až 30 metrů v průměru. Mangovník má úrodu většinou 1x ročně a za sezónu je schopen vyprodukovat až 10 000 ks manga. Průměrné mango váží 300g až 1,5 kg. Od prvního květu trvá 120 dnů než mango doroste do podoby, kdy je nachystáno ke sklizni. Mango se trhá zelené a dozrává nejčastěji venku v přepravkách po dobu 3-4 dnů. Pak míří na trhy a do obchodů.  

 

Co mango obsahuje?

Mango je vitamínová bomba, která kromě vitamínů A, C, E a betakarotenu obsahuje i železo, hořčík, draslík, vápník a další minerály. Protože se nejedná o citrus, můžou si ho navíc dopřát i alergici a lidé, kteří trpí ekzémy.

 

Jaké produkty z manga nabízíme?

Filipínské mango si od nás můžete vychutnat hned v několika podobách.

První je MANGO SUŠENÉ – máme variantu s přidaným cukrem i bez přidaného cukru. Chuť manga bez cukru (bílý balíček) je jedinečná – mango je přirozeně sladké, velmi šťavnaté a ideální k dalšímu zpracování (např. pečení). Mango s cukrem (zelený balíček) je rovněž unikátní, šťavnaté, k tomu si navíc díky konzervantu zachovává svoji sytě žlutou barvu. Je perfektním zdrojem energie třeba při sportovním výkonu. Obě varianty nabízíme ve větším a menším balení. 

 

Dalším produktem, který k naší firmě teď už neodmyslitelně patří, je MANGOVÝ DŽUS. Protože chceme dovážet produkty, které jsou nejen kvalitní, ale i jedinečné, dovážíme k nám mangový džus, který je stoprocentní. Neobsahuje tedy nic jiného než šťávu ze sladkého filipínského manga. Je příjemně sladký, sytý, avšak osvěžující. Určitě si jej dopřejte dobře vychlazený, přenese vás na chvíli na jednu z pláží filipínských ostrovů. Je balený v menší plechovce, která je ideální na cesty. 

 

A na cesty si s sebou můžete přibalit třeba i MANGOVÉ KULIČKY. Jsou to měkké přislazené  kuličky manga, které se na Filipínách těší velké oblibě. Výhodou je, že jednotlivé kuličky jsou baleny zvlášť, takže po otevření balíčku zůstane jejich kvalita zachována, i když je nesníte hned všechny najednou. 

 

Jak si naše mango nejlépe vychutnat?

Způsobů, jak si naše mango vychutnat, je spousta. Kromě toho, že si samozřejmě můžete menší či větší balení vzít s sebou do práce, přibalit dětem do školy nebo na cesty, můžete si mango naservírovat dle libosti. Třeba si jej ráno přisypte do ovesné nebo rýžové kaše, na svačinu z něj v kombinaci s banánem a rýžovým mlékem vytvoříte báječné smoothie. Chutnat vám bude i když ho přidáte třeba do letního obědového salátu. A pokud rádi pečete, rozkrájejte mango bez cukru na menší kousky, namočte na 2 minuty do trochy vody a i s vodou rozmixujte na pyré. To pak přidejte třeba do cheesecaku nebo třeného koláče. Nejenže vám mango provoní celou kuchyň, ale pochutnáte si na originálním zákusku s nádechem Filipín.

Prohlédnout produkty

Ananas

Klimatické podmínky na filipínských ostrovech nejsou ideální jen pro pěstování tolik oblíbeného manga. Kromě manga, jakožto symbolu Filipín, můžete v této zemi ochutnat i výborné sladké ananasy. Podobně jako mango je i ananas plný vitamínů, především pak vitamínu C, navíc je prospěšný trávení. 

 

V našem sortimentu nabízíme ananasové džusy a sušený ananas.

 

SUŠENÝ ANANAS, který dovážíme, je zpracován přesně tak, jak ho Filipínci mají nejraději. Jeho dužina je nakrájena na menší šťavnaté kousky a je mírně přislazen. Důvodem je fakt, že ananas by bez konzervace ztratil svoji krásně žlutou barvu a zešedl by. Navíc, Filipínci sušené ovoce bez cukru obecně téměř nevyrábějí, natož aby ho konzumovali – rádi si vše dopřávají s trochou cukru navíc. Pokud tedy máte rádi ananas a chtěli byste vyzkoušet jednu z typických filipínských dobrot, tenhle produkt je přímo pro vás.

 

ANANASOVÉ DŽUSY nabízíme, stejně jako džus mangový, v kvalitě stoprocentního džusu. V praktických menších plechovkách najdete šťávu ze sladkého filipínského ananasu, která je lisována ze střední části ananasu, která je nejzralejší, a která je používána právě na výrobu šťáv a nektarů. Ananasové džusy dovážíme ve dvou variantách. Pro ty, kteří chtějí ochutnat nejen šťávu, ale i samotný ananas, máme 100% ananasový džus s malými kousky ananasu. Těm, kteří si raději dopřejí džus bez dužiny, můžeme nabídnout ananasový džus čistý. Chuť obou džusů je totožná. Nejlépe samozřejmě chutnají vychlazené.

Prohlédnout produkty

Kokos

Kokové palmy jsou plodinou, která k Filipínám neodmyslitelně patří. Podmínky pro pěstování kokosů jsou v této části světa přímo ideální a i proto Filipíny patří k jednomu z hlavních světových producentů. Kokos si na Filipínách můžete vychutnat v různých podobách – velmi oblíbená je kokosová voda, která je bohatá na draslík a jiné minerály. Samotný plod kokosu je kromě vitamínu C zdrojem vápníku, hořčíku, železa, vlákniny a nenasycených mastných kyselin. Dále se kokos používá do smoothie, zmrzlin nebo vám jím na Filipínách posypou třeba palačinku. Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, vždy budete filipínským kokosem okouzleni. Je šťavnatý, plný chuti a kouzelně voní. 

 

V naší nabídce máme kokosové chipsy a kokosové kuličky.

 

KOKOSOVÉ CHIPSY jsme začali dovážet o něco později než produkty z manga. Netrvalo však dlouho a naše kokosové chipsy s příchutí „slaného karamelu“ se v oblíbenosti mangu a džusům vyrovnaly. Kokosové chipsy jsou lehké, křupavé a zároveň šťavnaté. Jejich výjimečnou sladkou chuť s jemným nádechem soli vytváří dokonalý poměr kvalitního filipínského kokosu, třtinového cukru a soli. Jsou opravdu jedinečné; naši zákazníci je nejčastěji hodnotí jako „nebezpečně návykové“.

 

Výjimečným produktem, který svou kvalitou a chutí překvapil i nás, jsou KOKOSOVÉ KULIČKY. Tvoří je měkká lahodná dužina sladkého filipínského kokosu. Jsou šťavnaté, plné chuti a krásně voní kokosem. Jsou baleny jednotlivě, takže neztratí na kvalitě, pokud nemáte zrovna chuť sníst celý balíček.

Prohlédnout produkty

Další produkty

Mezi další produkty, které z Filipín dovážíme patří nápoj z jednoho z typických filipínských plodů – CALAMANSI. Calamansi je malý citrusový plod zelené barvy, jehož dužina je oranžová. Plod calamansi je velmi kyselý (proto se nevyrábí jako ostatní džusy jako stoprocentní šťáva), nicméně na Filipínách velmi oblíbený. Někteří jeho chuť přirovnávají k mandarince či limetce, jiní k citronu. Tak je i používán. Kromě nápoje si jím Filipínci třeba pokapávají salát. Nápoj, který nabízíme, je mírně přislazen cukrem, který krásně kyselost calamansi vyvažuje. Filipínci tuto originální chuť ovoce calamansi milují, a i proto jej nabízíme u nás. Jsme rádi, že zaujal i naše zákazníky, a že se u těch, co jej ochutnávají poprvé, těší takové oblibě.

 

I když tím hlavním, co chceme z Filipín nadále dovážet, zůstává především výborné filipínské ovoce, rádi naši nabídku rozšiřujeme o další produkty, které nám dávají smysl. Jedním z nich jsou BAMBUSOVÁ BRČKA. Jsou z malé ekologické výrobny na ostrově Bantayan, kde se skupina nadšenců rozhodla obnovit život na ostrově zasaženém přírodní katastrofou tím, že začnou pěstovat bambus a následně z něj budou vyrábět ekologická bambusová brčka jako náhradu za jednorázová plastová. Jde o přírodní, ekologický produkt, který můžete používat znovu a znovu. Krabička s 16 brčky obsahuje i dva kartáčky, kterými se brčka čistí.

 

Nejen, že se z brček (v porovnání s některými kovovými či papírovými) velmi příjemně pije, ale jsou krásná i na pohled. Každé brčko je originál. Pokud tedy chcete, aby vaše příští letní party byla o něco originálnější, přimíchejte do drinků kousek filipínské exotiky v podobě bambusových brček.

Prohlédnout produkty